Egészséges felnőtté válás

Az egészséges felnőtté válás nem jelenti magában csak a gyermekeink egészséges életre való nevelését. Mint szülők és felnőttek, mi is életvitelünk változtatására szorulunk. Meg kell végre érteni mindenkinek, hogy a megelőzés mára a legfontosabb formája lehet egészségünk megőrzésének.
Iskolákat, ifjúsági szervezeteket, rendezvényeket stb. meglátogatva próbálunk minden egészség megóvó, egészség megőrző információt, tudás megosztani gyermekeinkkel. Előadásainkon olyan témákat karolunk fel, amit iskolában vagy otthon nem igazán beszélnek át teljes részletességgel, és amikben nem teljes, vagy éppen teljesen hiányos az érintettek ismeretanyaga. Pl. alkohol, dohányzás, mozgásszegény életmód és ezek miatt kialakuló betegségek, agresszió, bódító szerek használata, korai szexualitás és negatív hatásai, illetve nem kívánt terhesség törvényes kezelése, tanulás- munka viszonya, környezetvédelem egészségünk érdekében, valamint természeti csapások kezelése- helyes magatartás.

Életre nevelés

A szülők munkájuknál fogva kevesebb időt tudnak csak gyermekeikre fordítani, mint az elégséges lenne. A tanárok pedig már a kötelező kerettanterv leadásával olyan többlet terhet kapnak, ami mellett csak kevés idő jut a fent felsorolt témakörök megbeszélésére.

Alapítványunk a szülők és tanárok ezen terheit, feladatait veszi át az előadásokkal.

Munkahelyekre, közösségekhez eljutva pedig a felnőtteknek adjuk a hasznos információkat, mivel így idejében észrevehető gyermekeik esetleges káros szenvedélyeinek tünetei, illetve a kialakuló betegségeket is megelőzhetik.
1% felajánlás
Nem szabad megfeletkeznünk beteg embertársainkról sem. Nekik kortól függetlenül meg kell adni a lehetőséget az (helyzetükhöz képest) egészséges életre. Lehetőséget kell adni számukra az orvosi kezelések elérésére, betegségük legoptimálisabb ellátására, kezelésére, gondozására minden érintett tekintetében.
Természetesen itt kell megjegyezni a tanulás és munka fogalmának kérdését is. Tanulás- munka viszonya mára szorosan össze kell, hogy forrjon. Nem lehet külön választani e kettő fogalmat. Hiszen aki lelkiismeretesen tanul és felméri ennek fontosságát (akár szakmunkást vagy diplomást értve) a munkában is meg fogja állni a helyét. Ezért fontosnak tartjuk ezen kérdés előtérbe helyezését és minél szélesebb körben való népszerűsítését.

Gyerekek az utcán

Alapítványunk minden fórumot megkeres annak érdekében, hogy gyermekeink ne az utcákon kezdjék iskola előtt a napot, illetve iskola közben és azt befejezve. Sajnos a gyermekek olykor iskolán belül is dohányoznak, vagy pár méterre az iskolától. Intelmek és minden felvilágosító munkánk ellenére is vannak fiatalok akik dohányoznak, illetve alkoholt; tudatmosósító szerekkel élnek- fogyasztanak, nem gondolva annak károsító, egészségromboló hatásaira.
Vannak szép számmal olyan fiatalok is akik óvoda mellett a kisgyerekek játszóterén töltik idejüket. Megítélésünk szerint ez azért is veszélyes, mert az óvodások nem látnak mást otthon, az utcán és a játszótereken, mint dohányzó „felnőtteket” - jobbik esetben. Tény, hogy az óvodások 15%-a már kipróbálta a dohányzást. Általános iskolások pedig 30%-a találkozott a dohányzással, illetve az alkohollal. Itt kell megemlíteni a különböző drogokat, melyeket az általános iskolába járók 20-40%-a már ki is próbálta.
Középiskolások száma dohányzás, alkohol, drogok tekintetében meghaladja az 40%-ot. Történik mindez úgy, hogy a rákos megbetegedések közül a tüdőrák a vezető halálok minden hetedik beteg esetében. Ezen tendencia az alkohol vonatkozásában is elmondható. Drogok tekintetében pedig igen magas számokról beszélhetünk. Veszélynek itt pedig gyermekeink vannak kitéve leginkább.
Adószám: 18752128-1-05          Bankszámlaszám: K&H Bank 10405028-50526785-70901014
usersheart-pulsechart-bars

You cannot copy content of this page

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram